مشاهده پرسش‌های متداول

پرسش‌های متداول

آيا گواهي امضا براي شركتهاي خصوصي جهت ارسال اظهارنامه مالياتي اجباري است ؟

شركتها بايد از سازمان امور مالياتي استعلام كنند.

بازگشت به بالا

براي دريافت گواهي امضا بايد به كدام مركز مراجعه كنيم؟

به دفاتر اسناد رسمي فعال در زمينه صدور گواهي

بازگشت به بالا

براي تمديد گواهي امضاء چه اقداماتي بايد انجام داد؟

تاريخ اعتبار هر گواهي امضاء يك سال مي باشد و بعد از اتمام اين مدت بايد با مراجعه به دفاتر ثبت نام گواهي امضاء خود را تمديد كنيد.

بازگشت به بالا

User pin توکن بلاک شده است چگونه میتوانم آن را unblock کنم؟

برای unblock توکن ها نیاز به یک رمز مدیریتی به نام so pin می باشد که پیش فرض آن برای هر توکن متفاوت می باشد. و برای دستیابی به آن باید نرم افزار مدیریتی (manager) آن را اجرا کرد.

بازگشت به بالا

اگر هم userpin و هم so pin بلاک شده باشد چه باید کرد؟

در صورت بلاک شدن so pin باید توکن را initialize کرد.

بازگشت به بالا

در فرم های درخواست گواهی الکترونیکی در بند های مربوط به تایید متقاضی و سازمان که محل امضا /اثر انگشت و مهر و امضای سازمان وجود دارد منظور از پذیرش تعهدنامه و توافقنامه چیست؟

با توجه به قوانین خاص موجود برای حفظ و نگهداری گواهی امضای الکترونیکی لازم است متقاضیان قبل از امضا و تایید فرم، قوانین را مطالعه و از آن آگاهی داشته باشند.

بازگشت به بالا

آیا گواهی SSL صادر شده از طرف مرکز میانی عام در مرورگرها معتبر می باشد؟

خیر، با توجه به تحریم بودن کشور ما، زنجیره گواهی را باید به صورت دستی روی سیستم نصب کنید. برای راهنمایی بیشتر به سایت http://www.gica.ir مراجعه و از منوی سمت راست «دانلود» را انتخاب کنید. فايل «Install Latest certificates chain » را دانلود وسپس روي سيستم خود اجرا كنيد .

بازگشت به بالا

در فرمهاي صدور گواهي در صفحه دوم منظور از organization unit چيست؟

سطوح سازماني هر فرد در سازمان مي باشد

بازگشت به بالا

دو فرم از طرف سازمان امور مالیاتی کشور برای گرفتن امضای الکترونیکی برای شرکت ارسال شده است. که روی یکی از فرم ها مشخصات مدیرعامل درج شده است. این دو فرم برای چیست؟

فرم های ارسالی جهت معرفی یک نفر نماینده برای گرفتن گواهی امضای الکترونیکی می باشد تا بتوانید از خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور که یکی از آنها امکان ارائه اظهارنامه با گواهي الكترونيكي امضاء می باشد استفاده کنید. یکی از فرم های ارسالی به صورت نمونه با مشخصات مدیرعامل پر شده است. اما چنانچه مشخصات مدیرعامل تغییر پیدا کرده است و یا شرکت شخص دیگری را برای گرفتن امضای الکترونیکی میخواهد معرفی کند میتوانید از فرم خام استفاده کنید.

بازگشت به بالا

سوالات خود را در مورد توكنهاي شباب از کدام مركز می توانم بپرسم؟

تجار، بازرگانان، صاحبان كارت بازرگاني و نمايندگان آنها برای استفاده از توکن شباب میتوانند با مراکز ذیل تماس بگیرند: سامانه شباب: http://www.shabaab.ir شرکت ارتباطات فرهنگ آزما: http://www.azmagroup.com شماره تماس: 81571

بازگشت به بالا